1

Мета кожної бібліотеки полягає у плідній популяризації книжкового фонду. Основна форма наукової популяризації книги - книжкові виставки.

Книжкова виставка - оперативна форма масової роботи, що вражає уяву, викликає бажання підійти подивитися, а після отримання інформації від бібліотекаря - узяти книгу для читання. Багато виховних заходів, свят, різних інтерактивних форм роботи краще сприймаються, коли є книжкова виставка. Педагогічні працівники можуть звернутися до бібліотекаря з проханням оформити виставку. Шкільний бібліотекар знайомить сьогодні з найцікавішими видами виставок. В бібліотеці оформлені постійно діючі книжкові виставки :

"Моя краіна Украіна!";

"Моя Харківщина";

"Немає кращої землі ніж та, що зветься рідним краєм - рідна Нововодолажчина";

"І лине над землею шевченкове слово";

"Письменники ювіляри";

"Зорепад книжкових ювілеїв";

"Твій друг - добра і розумна книга";

"Хочу все знати";

"Мої улюблені казки";

"Книги, які знають все";

"Книжкова алея";

Апостол духу, Каменяр І. Франко

Чарльз Діккенс - найбільший оптиміст століття

/Files/images/0anonsi/1642747728655.jpg

До 210 річниці від дня народження письменника, романіста, прозаїка, нарисовця і соціального критика Чарльза Діккенса в бібліотеці була оформлена тематична полиця «Чарльз Діккенс – найбільший оптиміст століття». Це- одна з найяскравіших постатей в англійській і світовій літературі ХІХ століття. 16 його романів відбивають складну еволюцію, що пройшов письменник протягом творчого життя: гуморист і доброзичливий карикатурист на початку творчого шляху, сповнений трагізму і скепсису, недовіри в можливості змінити світ на краще - в останні роки. Романтик-мрійник, що прагнув Правди, суворий реаліст, який відобразив глибокі соціальні, політичні, економічні проблеми Англії 1830-1870-х років.

/Files/images/0anonsi/1642747728668.jpg

/Files/images/0anonsi/1641803844550.jpg

До 165- річчя від дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга та публіциста Івана Яковича Франка у бібліотеці була оформлена виставка-вітрина:« Апостол духу, Каменяр І.Франко» була проведена літературна година «Іван Франко – життєвий і творчий шлях»

Літературна спадщина такої геніальної особистості як Іван Франко є золотим фондом України. Його твори вчать нас думати, розуміти та відчувати, а також позиціонувати себе нацією, гідною поваги та захоплення. Кожен твір письменника – це ідея загальнонаціональної єдності та автентичності.

/Files/images/20/IMG_2793.jpg

Книжкова виставка "І лине над землею Шевченкове слово" привернула увагу всіх присутніх.

Слово Шевченкове таке просте,таке доступне,таке сміливе,волелюбне,таке гаряче і живе!... стверджує українська письменниця Ніна Шмурікова.

Віримо,що поезія Великого Кобзаря засіє в душах молоді зерна добра,духовності,патриотизму!.

м

/Files/images/20/IMG_2794.jpg

Протягом року діяла книжкова виставка "Зорепад книжкових ювілеїв", яка привернула увагу школярів до книг-ювілярів.

/Files/images/20/IMG_3123.JPG

Книжкова виставка "Моя країна - Україна"запрошує читачів у подорож по рідній країні, знайомить з історією України,її державним устроєм,символікою,природними багатствами та культурою, даючи цілесне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.

Чим раніше і більше кожна дитина довідається про свою Батьківщину, тим упевненіше торуватиме власну стежинку на шляху до щасливого майбутнього рідної країни.

/Files/images/20/IMG_3131.JPG

Розкриваючи історію рідного краю, в бібліотеці оформлена книжкова виставка "Батьківщини моєї початок", на якій відображена література, що знайомить читачів з історією Нової Водолаги, розвитком економіки, освіти, релігійного життя слободи з хуіі ст. до нашого часу. Окремо виділена література, присвячена подіям Другої світової війни. В останньому розділі виставки представлені поєтичні збірки земляків.

/Files/images/20/IMG_3132.JPG

Науково- технічний прогрес спричинив зміни у взаємовідносинах людини і природного середовища. Підкоряючи природу, використовуючи її ресурси, людина приходить до розуміння необхідності співіснування як фактора ви- живання людства. Для цього потрібні не лише законодавство, а й природоохоронна освіта і виховання населення. Екологічна моральна просвіта має стати пріоритетною в системі загальної та професійної освіти Шкільна бібліотека постійно приділяє увагу формуванню екологічної культури користувачів.

Застосовуються наочні індивідуальні та масові форми роботи. Серед наочних форм – нетрадиційні: виставки-репортажі, панорами, застереження, діалоги на теми "Екологічний барометр: події, факти, проблеми", "Екологія: дзвони сьогодення". Під час місячника в бібліотеці була оформлена книжково- ілюстративна виставки "Землянам – чисту планету",також інформаційна папка під цією же назвою.

/Files/images/изображение_viber_2020-10-26_12-.jpg

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – Деньзахисника України. До цього дня бібліотека підготувала книжкову виставку

/Files/images/0anonsi/1641805319847.jpg

Болем для України, і не лише для неї, залишається чорнобильське лихо. Шкільна бібліотека у своїй роботі завжди звертаються до цієї теми. Чор- нобильська трагедія висвітлюється через виставки реквієми "Свіча поминальна, свіча надії", "Чорний біль України", виставки роздуми "Чорнобиль – стихія чи розплата?", «Попіл Чорнобиля в наших серцях»,

В бібліотеці оформлена інформаційна папка «Чорнобиль не має минулого часу»

/Files/images/3.jpg

До Дня рідної мови у шкільній бібліотеці була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Любіть красу своєї мови». Переглянули відеоролик «День мови».

/Files/images/изображение_viber_2021-03-02_13-34-471.jpg

9 березня виповнилось 207 років від дня народження великого українського поета, письменника і художника Т.Г. Шевченка. В шкільній бібліотеці були проведені масові заходи . Оформлена книжкова виставка «Вічне слово Кобзаря». На виставці представлена література, яка розкриває життя і творчий шлях Т.Г. Шевченка . Для учнів 1,2, 3б класів були проведені бібліотечні уроки «Читаємо Великого Кобзаря». Учні активно прийняли участь у вивченні і декламуванні віршів, подивились відео з його автопортретами, відео «Пам’ятники Тарасу Шевченку в Україні та світі.»Також відповіли на запитання вікторин «Тарас Григорович Шевченко» «Що ми знаєми про Шевченка»для учнів 1-4 кл.

/Files/images/изображение_viber_2021-03-02_13-34-4715.jpg

До Міжнародного дня рідної мови— день, який відзначають щороку21 лютого, починаючи з2000року бібліотека провела з учнями 5.6. 7 класу бібліотечні уроки « Що ми знаємо про українську мову». На книжковій виставці були представлені словники: орфографічний , орфографічно-епічний, словник синонімів, словник антонімів, словник труднощів української мови, тлумачний словник, словник іншомовних слів та інші. Особливу увагу дітей та вчителів привернув навчально-методичний посібник В.Терещенко і Андрія Панченкова Методика реалізації Український правопис .

З учнями 1і 3 класів провели вікторину «Прислів’я та приказки»,подивились відео «Говоріть українською», «Цікаві факти про українську мову».

Кiлькiсть переглядiв: 1557

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.